Jak si správně vybrat půjčku a jak jsou na tom "půjčky bez příjmu"?

Další témata:

Jak si správně vybrat půjčku? Vyplatí se "půjčka bez příjmů"?

Slevomat.cz

Nabídka bankovních a nebankovních půjček je velmi bohatá a leckdy je těžké se mezi nimi orientovat. Pokud si vyberete vhodný úvěr, můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně a splácet kratší dobu. Jak poznat výhodnou půjčku? A jak si v tomto ohledu stojí "půjčky bez příjmů" - tedy úvěry bez nutnosti dokládat své příjmy?

Získejte přehled o nabídce na trhu

Mnozí spotřebitelé si sjednají půjčku u své banky, ale ne vždy se jedná o úvěr s nejlepšími podmínkami. Porovnejte půjčky na nezávislých webech nebo si zajděte na pobočky několika bank a nechte si vypracovat návrhy úvěrů. Pokud by se vám zdály úrok a RPSN příliš vysoké, zkuste vyjednávat o jejich výši.Hledejte transparentní nabídku

Významné banky a nebankovní společnosti si budují pozitivní image, čehož mohou spotřebitelé využít. U těchto finančních institucí obvykle narazíte na férové nabídky bez skrytých poplatků. V každém případě ale požadujte vyčíslení všech nákladů, s nimi se můžete během splácení setkat.

Pátrejte po referencích a zkušenostech ostatních

Zejména při sjednání půjčky online u nebankovní společnosti pátrejte na internetu po recenzích ostatních klientů nebo se zeptejte svých známých na zkušenosti. Pozor si však dejte na recenze na oficiálních stránkách finančních společností, které mohou být vytvořeny uměle. Zvláště na pozoru buďte u nebankovních půjček bez dokládání příjmů a bez kontroly registrů dlužníků - ty jsou obecně velmi rizikové a velmi drahé.

Připravte si otázky

Řadě spotřebitelů stačí pro podepsání smlouvy znát výši úroku. Zajímejte se však i o ostatní parametry půjčky a zeptejte se poskytovatele na poplatky, výši RPSN, rozhodčí doložku, možnost předčasného splacení, odložení splátek a sankce při prodlení se splátkami.

Nastavte si splátky podle svých možností

Při sestavování návrhu smlouvy vám finanční společnosti umožní, abyste si nastavili výši splátek, termín splatnosti a délku splácení. To vám dává volnost přizpůsobit si splátky a dobu splácení své finanční situaci. Pro případ nenadálého výpadku příjmu se vám vyplatí nastavit si co nejnižší splátky a nejdelší dobu splatnosti.Půjčky:

Seznamky: