Jak si správně vybrat půjčku a jak jsou na tom "půjčky bez příjmu"?

Další témata:

Jak si správně vybrat půjčku? Vyplatí se "půjčka bez příjmů"?

Slevomat.cz

Nabídka bankovních a nebankovních půjček je velmi bohatá a leckdy je těžké se mezi nimi orientovat. Pokud si člověk vybere vhodný úvěr, může ušetřit až několik tisíc korun ročně a splácet kratší dobu. Jak poznat výhodnou půjčku? A jak si v tomto ohledu stojí "půjčky bez příjmů" - tedy úvěry bez nutnosti dokládat své příjmy prostřednictvím papírového potvrzení od zaměstnavatele?

Přehled o nabídce na trhu

Mnozí spotřebitelé si sjednají půjčku u své banky, ale ne vždy se jedná o úvěr s nejlepšími podmínkami. Je vhodné porovnat půjčky na nezávislých webech nebo si zajít na pobočky několika bank a nechat si vypracovat návrhy úvěrů. Pokud by se zájemci zdály úrok a RPSN příliš vysoké, může zkusit vyjednávat o jejich výši.



Transparentní nabídky

Významné banky a nebankovní společnosti si budují pozitivní image, čehož mohou spotřebitelé využít. U těchto finančních institucí obvykle klient najde férové nabídky bez skrytých poplatků. V každém případě je ale nutno požadovat vyčíslení všech nákladů, s nimiž se dlužník může během splácení setkat.

Reference a zkušenosti ostatních

Zejména při sjednání půjčky online u nebankovní společnosti se doporučuje pátrat na internetu po recenzích ostatních klientů nebo se zeptat svých známých na zkušenosti. Pozor je však nutno dát si na recenze na oficiálních stránkách finančních společností, které mohou být vytvořeny uměle. Zvláště na pozoru je potřeba být u nebankovních půjček bez dokladu příjmů a bez kontroly registrů dlužníků - ty jsou obecně velmi rizikové a velmi drahé.

Připravené otázky

Řadě spotřebitelů stačí pro podepsání smlouvy znát výši úroku. Doporučuje se však zajímat se i o další parametry půjčky a zeptat se poskytovatele na poplatky, výši RPSN, rozhodčí doložku, možnost předčasného splacení, odložení splátek či sankce při prodlení se splátkami.

Nastavit si splátky podle svých možností

Při sestavování návrhu smlouvy může finanční společnost umožnit, aby si klient nastavil výši splátek, termín splatnosti a délku splácení. To mu dává volnost přizpůsobit si splátky a dobu splácení své finanční situaci. Pro případ nenadálého výpadku příjmu se vyplatí nastavit si co nejnižší splátky a nejdelší dobu splatnosti.







Půjčky:

Seznamky: