Rychlá půjčka od nebankovní společnosti? Nově i od bank

Další témata:

Rychlá půjčka od nebankovní společnosti?

Nově i od bank

Slevomat.cz

Nebankovní společnosti si zakládají na tom, že vám půjčí během pár minut až několik tisíc korun. Těmto společnostem však začínají konkurovat banky, které přinášejí tzv. minutové půjčky v podobné výši, ale za mnohem výhodnějších podmínek. Jsou snad nebankovní půjčky v ohrožení?


Výhody bankovních rychlých půjček

O rychlých půjčkách od nebankovních společností je známo to, že jsou příliš drahé. Navíc požadují od dlužníků, aby je splatili do příštího měsíce ze své další výplaty. Někdo ale může svou platební schopnost podcenit nebo se vyskytnou nenadálé výdaje a dlužníci rázem nemají peníze na splacení půjčky. Banky využily této nedokonalosti rychlých půjček a přinášejí menší půjčky ve výši od 5 tisíc korun, které mohou dlužníci splácet mnohem delší dobu. A co potěší každého odpůrce nebankovních půjček, přeplatíte ve finále jen pár desítek až stovek korun.Jaké banky vám půjčí 5 tisíc korun?

Na finančním trhu v současné době figurují dvě banky, které vám půjčí částku od pěti tisíc korun: Air Bank a Equa bank.

  • Air Bank
  • Půjčku od Air Bank vyřídíte nově i přes aplikaci v chytrém mobilním telefonu. Požádat můžete o částku od 5 tisíc až do 900 tisíc korun. Za sjednání a vedení půjčky nic neplatíte a velmi sympatická je i úroková míra od 4,9 % p.a. Doba splatnosti začíná od šesti měsíců, což v případě pěti tisíc činí 6 x 850 Kč měsíčně. Pokud byste si zvolili maximální dobu splatnosti 92 měsíců, zaplatili byste měsíčně 68 Kč.

  • Equa Bank
  • Equa bank přináší všem zájemcům tzv. Minutovou půjčku ve výši od 5 tisíc do 600 tisíc korun. I u této banky si můžete půjčit peníze přes aplikaci svého telefonu. Schvalovací proces netrvá déle než tři minuty. Splatnost si můžete nastavit na tři měsíce až deset let a kdykoliv můžete půjčku předčasně splatit. Jestliže byste si vybrali splatnost na šest měsíců, zaplatíte 6 x 870 Kč. U nejdelší doby splatnosti splácíte 98 Kč měsíčně.

Mají se nebankovní společnosti obávat konkurence?

Nebankovní společnosti mají v těchto dvou bankách zdatné konkurenty. Ale jak už to u bank bývá, posuzují při žádosti o půjčku mnoho parametrů a ne každý na pětitisícovou půjčku dosáhne. Ať už z důvodu nízkého příjmu nebo negativních záznamů v registrech. Bankovní půjčky jsou a stále budou k dispozici úvěruschopným klientům, kteří prokázali bance spolehlivost a dostatečnou bonitu.

Nebankovní společnosti se tudíž nemusejí obávat konkurence, neboť je stále dost zájemců, kteří na žádnou bankovní půjčku nedosáhnou. Těmto lidem se vyplatí požádat o nebankovní půjčku a využít akce první půjčky zdarma, kdy nepřeplatí nic navíc a vrátí tolik, kolik si skutečně půjčili. I v tomto případě však platí, že je nutné splatit peníze do jednoho měsíce.


Půjčky:

Seznamky: