Půjčka před výplatou - informace

Další témata:

Půjčka před výplatou – rychlá, ale drahá záplata

Slevomat.cz

Když se řekne půjčka před výplatou, mnohým z nás se ihned vybaví rychlé získání peněz bez zbytečného dokladování. Tyto mikropůjčky byste však neměli využívat bez rozmyslu, protože zaplatíte na poplatcích či úrocích poměrně vysokou částku. Pokud o takové půjčce uvažujete, půjčujte si zodpovědně a snažte se předcházet dalším finančním potížím.

Buďte v žádosti féroví

Předvýplatní půjčky patří mezi nejoblíbenější úvěry. Jejich název je odvozen od účelu půjčky a hodí se zejména na překlenutí období do výplaty. Neznamená to však, že by ji nemohly čerpat také osoby s nízkými či nepravidelnými příjmy (u některých společností se setkáme přímo s nabídkou půjček před výplatou bez doložení příjmu), ale vždy byste měli uvést do žádosti skutečnou výši svých příjmů. Nebankovní společnosti posoudí vaši schopnost dostát svým závazkům a půjčí vám podle vašich možností.Rychlá půjčka = vysoké poplatky

S tímto druhem půjček jsou ale spojeny vysoké poplatky, úroky a RPSN. Z toho důvodu nejsou tyto půjčky z dlouhodobého hlediska vhodné. Pokud jste ale v neřešitelné situaci a banky vám nepůjčí, počítejte s tím, že přeplatíte na poplatcích i několik tisíc korun. Záleží, jakou si vyberete společnost a o kolik peněz zažádáte. Každý poskytovatel má nastavenou jinou výši poplatků za každou půjčenou tisícikorunu a vyplatí se jednotlivé nabídky porovnat.

Odklad splátek jako nevýhodný krok

S rychlými půjčkami před výplatou je spojeno to riziko, že se vám mohou prodražit o další peníze, jestliže neseženete peníze na splátku a prodloužíte si dobu splatnosti. Některé nebankovní společnosti umožňují odklad splátek až o několik měsíců, ale každý měsíc musíte zaplatit určitou procentuální část z půjčky. Přeplatit můžete až 50 procent z původní výše půjčky.

Naučte se hospodařit s penězi

Co dělat, abyste nemuseli žádat o mikropůjčky? Naučte se lépe hospodařit s penězi. Zapisujte si jeden měsíc na papír nebo do chytrého telefonu všechny své příjmy a výdaje, abyste získali přehled, kde byste mohli snížit výdaje a z čeho byste mohli vytvořit větší finanční rezervu. Každý měsíc byste si měli odkládat na stranu nejlépe 10 % z příjmů. V obchodech plaťte hotovostí a přemýšlejte nad každou věcí, zda ji opravdu potřebujete.

Domácností protéká plno peněz

Výrazně ušetřit můžete provozem domácnosti. Potraviny nakupujte pouze podle seznamu a zbytečně neplýtvejte jídlem. Vyměňte v bytě klasické žárovky za úsporné, na radiátory nainstalujte termostaty a nenechávejte elektroniku ve stand-by režimu. Projděte si všechny pojistné smlouvy a pravidelně je aktualizujte.

Půjčte si, pokud to nepůjde jinak

Vzhledem k vysokým poplatkům a krátké době splatnosti by pro vás měly být malé rychlé půjčky nejzazším řešením peněžních problémů. Nezapomeňte kriticky zhodnotit, zda budete půjčku schopni splatit z další výplaty a jestli si nebudete muset vzít kvůli splátce další půjčku. Tím byste roztočili spirálu zadluženosti a bez pomoci byste se z ní těžko vymanili.


Půjčky:

Seznamky: